CONDUCEREA, ADMINISTRAREA SI CONTROLUL UPFAR-ARGOA

Membrii Consiliului Director:

1. Anamaria Antoci – reprezentanta Tangaj Production SRL

2. Viorel Chesaru – reprezentant Chainsaw Europe SRL

3. Toma Enache – reprezentant Asociatia CLA La Steaua

4. Florian Turcilă – reprezentant PRO TV SRL

5. Mihai Orăşanu – reprezentant MDV AUDIO STUDIO SRL


Comisia de Supraveghere

1. Prima TV/ Clever Business Transilvania Noni Mazilescu, cu competenţe în domeniul audiovizual (producţia de televiziune);

2. Peliniştepepace Productions – Cosmin Laurentiu Tomoroga, cu competenţe în domeniul audiovizual (cinema).

3.Dash Film- Pătru Păunescu, cu competenţe în domeniul audiovizual (producţia independentă).

Comisia de Supraveghere a fost aleasa în cadrul AGO UFFAR ARGOA din 28 februarie 2019, prin Hotararea nr. 13 şi în cadrul AGE din 31.05.2019, prin Hotărârea nr. 13

Membri supleanti ai Comisiei de supraveghere
1. Rares Alexandru GARDUS – reprezentant ETNO FOLCLOR si REAL TOP MEDIA
2. Octavian FRECEA – persoana fizica

Membri supleanti din Comisia de Supraveghere au fost aleasi în cadrul AGO UFFAR ARGOA din 16 octombrie 2020, prin Hotararea nr.3


Cenzor

Rada Nicolae, membru CECCAR cu nr. înregistrare 36288/2014.

Cenzorul a fost ales in cadrul AGO UFAR ARGOA din 28.04.2021 prin hotararea nr. 17, pentru un mandat de 4 ani.


Comisia Specială Permanentă Privind Accesul la Informație

1. Ada Vertan – reprezentant Astra Dell Arte SRL
2. Ruxandra Maria Margareta Cernat – reprezentant Asociaţia Art Viva
3. Nicu Mihali – reprezentant Casini Art SRL
4. Paul Nicolae Palencsar – membru persoană fizică
5. Onoriu Voicu Felea – membru persoană fizică

Comisia Specială Permanentă Privind Accesul la Informație a fost aleasa in cadrul AGO din 28.04.2021 prin Hotararea nr. 16 pentru un mandat de 4 ani.


Conducerea executiva

Prin Decizia CD nr. 2 din 05.05.2021 a fost numit în funcţia de Director Executiv dl. Laurenţiu Oprea.


REGULAMENT DE ORGANIZARE SI FUNCTIONARE

ORGANIGRAMĂ UPFAR ARGOA